Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Blog wpisy
Co trzeba wiedzieć o gazie pieprzowym, zanim go kupisz?

Gaz pieprzowy - warto?

Gaz pieprzowy w naszym społeczeństwie nie budzi pozytywnych skojarzeń - jest uważany za szkodliwy środek. Jednak nic bardziej mylnego. To produkt, który może zapewnić nam przewagę podczas niebezpiecznych sytuacji - bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Korzystają z niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Warto dowiedzieć się o nim więcej.

Jaki sprzęt jest potrzebny na survival?

Co zabrać ze sobą w nieznane?

Survival jest bardzo wymagającym zajęciem. Wymaga dużej wiedzy, sprawności fizycznej i odpowiedniego sprzętu - to są niezbędne elementy udanej i bezpiecznej wyprawy. Gadżety na każdy wypad mogą być nieco inne - każda eskapada wymaga odmiennego podejścia i przygotowania. Są jednak pewne uniwersalne przedmioty, które powinny zawsze ci się przydać. Oto one.

Survival vs Przepisy

Czy survival jest legalny?

Jeśli jesteś na początku przygody z survivalem, na pewno nie raz nie dwa zastanawiałeś się czy takie pojęcie jakim jest survival w ogóle widnieje na stronach dziennika ustaw i czy jest regulowane przez jakiekolwiek przepisy prawa.

Przecież tyle profesjonalnych filmów, poradników czy VLOG-ów możemy obejrzeć na You Tubie. Myślisz - przecież ludzie to robią więc to musi być legalne. Nic bardziej mylnego. Co prawda nie ma przepisów "sensu stricte" odpowiadających za tą formę spędzania czasu wolnego, jednakże pamiętać musimy o ogólnych przepisach jakich musimy przestrzegać przebywając na terenach leśnych. Niestety w większości przypadków będą one sprzeczne z tym przez co 95% ludzi rozumie pojęcie "survival".

 

Blog chmura tagów
Co trzeba wiedzieć o gazie pieprzowym, zanim go kupisz? 0
Co trzeba wiedzieć o gazie pieprzowym, zanim go kupisz?

Gaz pieprzowy - warto?

Gaz pieprzowy w naszym społeczeństwie nie budzi pozytywnych skojarzeń - jest uważany za szkodliwy środek. Jednak nic bardziej mylnego. To produkt, który może zapewnić nam przewagę podczas niebezpiecznych sytuacji - bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Korzystają z niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Warto dowiedzieć się o nim więcej.

 

Czym jest gaz pieprzowy?

Gaz pieprzowy, zwany również ręcznym miotaczem gazu, to mieszanka substancji drażniących, jedno lub wieloskładnikowych. Po zaaplikowaniu działa na receptory bólu, powodując silne pieczenie, a także łzawienie i problemy z oddychaniem. W zależności od ilości użytego gazu i innych czynników (np. opadu deszczu i śniegu), efekt może się utrzymywać od 15 do 60 minut.

Gaz jest dostępny w formie aerozoli przypominających deozodrant lub w formie bardziej “zakamuflowanej”, np. obudowie imitującej długopis. Dzięki temu gaz możesz nosić ze sobą wszędzie, nie wzbudzając niczyich podejrzeń.

Czy gaz pieprzowy jest legalny?

Zgodnie z przepisami (art. 11 Ustawy o broni i amunicji) gazy pieprzowe są legalne i nie jest potrzebne na nie pozwolenie. Jednak jego legalne użycie ogranicza się wyłącznie do sytuacji zagrożenia zdrowia, życia lub mienia, czyli samoobrony. Gaz może być użyty wobec człowieka i zwierzęcia. Użycie gazu w innych okolicznościach może grozić konsekwencjami prawnymi.

Jak korzystać z gazu, żeby nie zrobić sobie krzywdy?

W stresie łatwo stracić panowanie nad sytuacją i niechcący zrobić sobie krzywdę. Dlatego przedstawiamy zbiór zasad, z którymi warto się zapoznać wcześniej, aby sprawniej zareagować w sytuacji niebezpieczeństwa.

  • Noś gaz w łatwo dostępnym miejscu, najlepiej w takim, gdzie łatwo będziesz mógł go chwycić ręką dominującą (np. osoba praworęczna powinna nosić gaz w prawej kieszeni).
  • Jeśli możesz, używając gazu zachowaj dystans na wyciągnięcie ręki między tobą a napastnikiem. Dzięki temu nie narazisz się na odpryski gazu, a napasnik będzie miał mniejsze szanse na obezwładnienie.
  • Po użyciu gazu, oddal się jak najszybciej w bezpieczne miejsce i zadzwoń na policję.

Gdzie kupisz gaz pieprzowy?

Produkty do samoobrony posiada w swojej ofercie m.in. sklep militarny Wild Team. Jeśli planujesz kupić gaz, zrób to tylko i wyłącznie w miejscu godnym zaufania. Nigdy nie kupuj takich produktów na bazarach lub od osób trzecich - nigdy nie wiesz, w jakich warunkach powstał produkt lub w jakich warunkach był przechowywany. Innymi słowy - nigdy nie będziesz mieć pewności na co tak naprawdę trafisz.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl